analiza wyboczeniowa wykonana w fusion 360

Fusion 360 – wyboczenie i optymalizacja

uczniowie 63

Jak wykonać analizę wyboczeniową? Jak zoptymalizować formę 3D w programie Fusion 360? Odpowiedzi w tym kursie.

Długość kursu: godz 56 min

Kurs z certyfikatem BIMV

Kurs przygotowane we współpracy z wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Zakres

Symulacja wyboczenia w Fusion 360. Zachowanie się detali i komponentów konstrukcyjnych uwzględniając zjawisko wyboczenia. W kursie znajdziesz też omówienie teoretyczne zjawiska. (wzór Eulera). W kursie porównamy wyniki teoretyczne z wynikami podanymi przez program.

Druga część kursu związana jest z optymalizacją kształtu części biorąc pod uwagę jego masę i właściwości wytrzymałościowe.

Dla kogo

Kurs Fusion 360 wyboczenie i optymalizacja dedykowany jest studentom kierunków takich jak: mechatronika, mechanika i budowa maszyn czy inżynieria materiałowa. Szkolenie pomoże też projektantom, inżynierom z biur projektowych, oraz wszystkim tym którzy chcą profesjonalnie podejść do tematu projektowania opartego o oszczędności używanego materiału.

Dlaczego warto ukończyć kurs Fusion 360 wyboczenie i optymalizacja?

Projektowanie w 3D staje się standardem i niesie w sobie wiele zalet. Fusion 360 dynamicznie wkracza na rynek projektowy, stając się powoli poważną alternatywą dla programów takich jak Inventor, również firmy Autodesk. Fusion 360 to świetny wybór dla projektów inżynieryjnych, projektowania części i do tzw. product design. Fusion opiera się na technologii chmurowej (cloud-based) co sprawia, że dużo łatwiej można pracować na nim w zespołach. W Fusion 360 znajdziesz też nowe rozwiązania niedostępne w innych programach, oraz nowoczesny i intuicyjny interfejs.

Skąd wziąć program Fusion 360?

Program Fusion 360 jest dostępny za darmo. Wystarczy zarejestrować się na stronie Autodesk i pobrać oprogramowanie.

https://www.autodesk.com/products/fusion-360/free-trial

 

+Czytaj dalej
Marcin Adamczyk

inżynier hardware

Jestem inżynierem hardware mającym ponad 10-letnie doświadczenie w pracy naukowej R&D w pracy projektami 3D narzędziami z pomiarami oraz 4D dla medycyny, kryminalistyki, sztuki rozrywki, a także technologii rozrywki. Rozwijam swoje umiejętności, w których specjalnie czuwają zespołami inżynierów. Jestem także adiunktem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Interesuję optomechaniką, mechaniką precyzyjną, skanowaniem 3D powierzchni, technologiąmi wytwarzania, drukiem 3D oraz dostawą CAD/CAM. W punkcie końcowym oraz dydyaktycznej najczęściej wykorzystuję oprogramowanie Autodesk Inventor i Autodesk Fusion 360.

Certyfikat BIMV

Dokument wystawiany tylko dla uczestników, którzy ukończyli kurs. W certyfikacie znajdziesz m.in informację o zakresie kursu, datę ukończenia, oraz swoje Imię i Nazwisko.

  • Prowadzisz firmę i chcesz zdalnie przeszkolić swoich pracowników? Reprezentujesz koło naukowe lub organizację studencką? Zobacz ofertę skierowaną do grup. Dowiedz się więcej

Lekcje i moduły

0 lekcji Zwiń listę lekcji
  • Długość 56 min.
  • Poziom zaawansowany
  • Czas dostępu na zawsze
  • Certyfikat BIMv

Poznaj ofertę dla firm i grupPrzeszkól swoich pracowników i rozwiń firmę! Poznaj zalety zdalnych szkoleń.

Zobacz ofertę i zniżki

Dołącz do zespołu BIMv. Jeżeli chcesz podzielić się swoją wiedzą a przy okazji generować pasywny przychód, napisz do nas.

Zostań instruktorem BIMV

2016 - ©[current-year] BIMV.PL